Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/079.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Szkieletowe konstrukcje ze stali | Konstrukcje stalowe

Szkieletowe konstrukcje stalowe

W ramach szkieletowych konstrukcji stalowych powstają całe budynki i to nie tylko produkcyjne, handlowe czy rolnicze, ale i mieszkalne. Mogą to być równie dobrze konstrukcje scen i pod reklamę, stosowane od dłuższego czasu z powodzeniem i doceniane za swą lekkość i szybkość montażu.

Struktura domu lub innej budowli stalowej oparta jest na szkielecie uwzględnionym w odpowiednio przygotowanym projekcie przy wykonaniu, którego bierze się pod uwagę przeznaczenie budowli i wymagania związane z wytrzymałością konstrukcji metalowej, narażonej na różnego rodzaju obciążenia. Można wyróżnić kompozycje w postaci szkieletów prętowych i prętowo- ciągnowych. Te pierwsze stosuje się do budowy hal tak niskich jak i wysokich posiadających wiele naw lub tylko jedną. Składają się one z takich komponentów jak słupy wsporcze, rygle dachowe kratowane lub w postaci pełnościennej.

Ich montaż stosowany jest poza konstrukcją hal także do wznoszenia budynków o dużej powierzchni jak też wysokości w tym także wieżowców. Wewnętrzny szkielet takich budowli bywa ramowy lub też kratowy. Kompozycje szkieletów prętowych znajdują zastosowanie przy budowie dachów, nie tylko tam gdzie cały szkielet budynku jest stalowy, ale i w budownictwie standardowym gdzie ściany wykonane są technologii murowanej lub żelbetowej. Szkielet stalowy to konstrukcja przydająca się przy wznoszeniu budowli ramowych, kratownic typu taśmociągi, instalacje dla przemysłu, wieże, maszty. Z kolei konstrukcje ze stali w formie szkieletów prętowo- ciągnowych nadają się do wykorzystania przy dużych inwestycjach mających na celu budowę dachów o znacznej rozpiętości lub też mostów wiszących.

Szkieletowe konstrukcje stalowe to przyszłość dla budownictwa. Już docenia się ich walory, a kiedy zostaną bardziej rozpowszechnione w budownictwie mieszkalnym, wiele osób marzących o posiadaniu domu będzie mogło docenić walory takiego sposobu budowania. Jest on szybki, wykorzystuje materiały ogólnodostępne, niedrogie a przy tym lekkie i wytrzymałe.