Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/079.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Wiaty garażowe i rolnicze | Konstrukcje stalowe

Stalowe wiaty garażowe i rolnicze

Wiaty garażowe muszą być solidnymi konstrukcjami zwłaszcza, że są to budowle wolnostojące o konkretnym przeznaczeniu. Dlatego też wykonuje się je z użyciem dobrych jakościowo a przy tym lekkich elementów ze stali. Są one powszechnie wykorzystywane, ponieważ sprawdzają się w różnych warunkach. Toteż wiaty garażowe dla samochodów lub innych pojazdów oraz te montowane dla rolnictwa powstają z łatwych w montażu metalowych komponentów, jakie są ogólnodostępne a koszt ich instalacji bardzo rozsądny.

Wiaty, jako konstrukcje stalowe prefabrykowane powstają w różnej formie i wielkości w zależności od potrzeb i zastosowania. Stanowią one doskonałe zadaszenie dla samochodów, które nie mogą być przetrzymywane w garażach ze względu na ich brak. Dlatego buduje się zewnętrzne wiaty doskonale chroniące pojazdy przed działaniem czynników atmosferycznych takich jak deszcz, śnieg czy grad. Mogą być ona zabudowane bardziej lub mniej. Ich konstrukcje wykonuje się z profili stalowych a zadaszenie mogą stanowić panele z poliwęglanu.

Często też wykonuje się całkowicie zasłonięte garaże. Powstają one na szkieletowej konstrukcji stalowej, która następnie zostaje okryta blachą. Doskonale nadają się, jako garaże zastępcze dla samochodu, motocykla lub innych maszyn i urządzeń. Do przechowywania tych ostatnich służą także wiaty rolnicze. Są to nieraz dosyć duże obiekty montowane z pokaźnej ilości stalowych elementów a następnie zabudowane częściowo lub całkowicie. Nadają się do przechowywania maszyn i urządzeń wykorzystywanych w rolnictwie jak też stanowią lokum magazynowe.

Takie konstrukcje podobnie jak stalowe budynki i hale, powinny cechować się dużą wytrzymałością ze względu na ciężar śniegu, co oznaczają poszczególne strefy stosowane dla określenia jakości danej struktury stalowej. Od tego również zależna jest cena wykonania takiej wiaty rolniczej. Obecnie powstaje ich coraz więcej a ich ogromnym atutem jest fakt, iż buduje się je w krótkim czasie i przy mniejszych kosztach niż standardowe murowane budynki.