Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/079.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Wykonanie konstrukcji stalowej | Konstrukcje stalowe

Projekty, produkcja i montaż konstrukcji ze stali

Obecnie na rynku działają firmy zajmujące się kompleksową obsługą w zakresie budowania z elementów stalowych. W jej zakres wchodzi wykonanie projektu, produkcja gotowych elementów oraz ich montaż. Korzystając z takiej oferty można być pewnym rzetelności jej wykonania oraz dopracowania każdego szczegółu, przez ekipę ściśle ze sobą współpracującą. Trzeba w takim układzie brać również pod uwagę cenę gotowych konstrukcji stalowych, która w przypadku, kiedy powierza się całą pracę jednej firmie może być nieco niższa niż gdyby każdy z etapów wykonać osobno.

Zaczynamy od projektu. Powinien on uwzględniać wszelkie wskazówki zlecającego jego wykonanie to jest przeznaczenie budynku, jego wysokość, szerokość i długość. Ponadto określa się rodzaj dachu- jednospadowy wielospadowy i strukturę całej konstrukcji, ile naw itd. Jeśli wiadomo jakiej klasy będzie to budynek dobiera się także materiał z jakiego zostanie wykonany, jego grubość, ocynk itp. Można także przyjrzeć się gotowym projektom: wiat, hal produkcyjno- handlowych, garaży lub magazynów. Ich opis dokładnie przedstawia, jakiej wielkości ma to być budowla, z jakich materiałów wykonana, z zaleceniami jak ma być wykończona już po montażu elementów stalowych oraz z dokładnym rysunkiem konstrukcji stalowej.

Sama produkcja członów stalowych, z których powstanie szkielet budynku mieszkalnego czy też hali, odbywa się w oparciu o projekt. Wykonuje się w ten sposób elementy gotowe do późniejszego montażu poprzez spojenie ich głównie w wyniku spawania lub też zastosowania śrub do skręcenia pomniejszych składników. Są to przede wszystkim ocynkowane, gięte na zimno profile stalowe i kształtniki, w których skład wchodzą teowniki, dwuteowniki, ceowniki i kątowniki.

Montaż, jako ostatni element wykonawstwa konstrukcji stalowej obejmuje złożenie jej na podstawie fundamentu z przygotowanych wcześniej elementów tak aby była ona gotowa do obłożenia konkretnego rodzaju płytą i wykonania dachu no a później już przekazana od użytku.