Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/079.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Używane konstrukcje stalowe | Konstrukcje stalowe

Konstrukcje używane i z rozbiórki

Zalet budowania w oparciu o szkielet stalowy można wymienić mnóstwo. Powstają w ten sposób budynki o różnym przeznaczeniu: mieszkalne, produkcyjne, magazynowe i handlowe. Konstrukcje budynków i dachów są solidne i nadają się do zabudowy z wykorzystaniem różnorodnych materiałów elewacyjnych jak i dachowych. Wznoszone są szybko, sprawnie, bez ponoszenia ogromnych kosztów i długiego oczekiwania na rezultat, co w dzisiejszych warunkach rynkowych, kiedy liczy się czas, jest najbardziej docenianym atutem budownictwa szkieletowego.

Ma ono także pewne zalety, co do konstrukcji, które przestały być użytkowane, czyli nadają się do rozbiórki. Ich demontaż podobnie jak wznoszenie okazuje się być czynnością szybką w wykonaniu a dodatkowo, struktura stalowa może być rozebrana i przemieszczona w inne miejsce, tak zwana relokacja obiektu, gdzie ponownie zostanie wzniesiona. Firmy zajmujące się budowaniem oferują także usługi w zakresie całościowego lub częściowego demontażu konstrukcji ze stali. Wiele z nich nadaje się po dłuższym okresie użyteczności na złomowanie, ale niektóre mogą być z powodzeniem wykorzystane ponownie.

Dobry stan instalacji stalowych, używanych pozwala na ich ponowne zastosowanie w konstrukcjach innych niż te, które tworzyły dotychczas. Coraz bardziej powszechną praktyką staje się zakup i wykorzystanie używanych hal, hangarów, magazynów, wiat garażowych jak i rolniczych, salonów wystawowych oraz budynków biurowych powstałych w oparciu o kompozycje stalowe. Ich stan jest oceniany wcześniej i na tej podstawie mogą zostać dopuszczone do dalszego użytkowania.

Używane konstrukcje stalowe mogą posłużyć jeszcze przez kilka dobrych lat nowemu użytkownikowi. Przykładem są hale łukowe o wszechstronnym zastosowaniu. Uważane są za najszybsze i najtańsze rozwiązania w kwestii wykorzystania przenośnych konstrukcji ze stali. Ich montaż trwa kilka dni a i koszty eksploatacji są niskie. Dodatkowo można je rozbudowywać w dowolnych konfiguracjach.