Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/079.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Ceny konstrukcji ze stali | Konstrukcje stalowe

Cennik stalowych konstrukcji

Firm zajmujących się produkcją lekkich konstrukcji stalowych przybywa, toteż konkurencja na tym polu jest duża. Jednakże poszukując atrakcyjnej oferty należy brać pod uwagę nie tylko cenę, ale także, jakość oferowanych usług i ich rodzaj. Sama, bowiem produkcja elementów ze stali to nie wszystko. Niektórzy producenci zajmują się również pracami projektowymi, co w efekcie pozwala skorzystać z kompleksowej oferty, obejmującej wykonanie projektu konstrukcji stalowej na potrzeby budownictwa dla przemysłu, handlu czy też obiektów magazynowych oraz jego wykonania.

Z czasem usługodawcy wprowadzili wiele unowocześnień w kwestii samych konstrukcji tak, aby zoptymalizować czas produkcji jak też koszty. Budowanie ze stalowych elementów stało się dzisiaj proste i przede wszystkim oszczędne. Jak więc przedstawiają się ceny? Aby orientacyjnie obliczyć koszty, jakie trzeba będzie ponieść na budowę, dobrze jest zasięgnąć bezpośredniej informacji w firmie oferującej takie usługi. Dokona ona wyceny całości przy wyborze konkretnych typów konstrukcji.

Trzeba przede wszystkim skonkretyzować jak duża ma być hala lub budynek, jaki rodzaj dachu ma posiadać, ile naw oraz ogólnie ustalić jej rozmiary. Niektórzy producenci na swoich stronach internetowych udostępniają możliwość wyceny określonych stalowych konstrukcji przy pomocy specjalnego formularza. Najczęściej wycenia się wartość struktury ze stali w przeliczeniu na kilogramy na przykład 4 zł za kilogram konstrukcji. Generalnie rzecz ujmując cała hala, magazyn czy też inne pomieszczenie stalowe w gotowej formie, może kosztować od dwudziestu paru tys. zł do nawet 600 tys. zł., zależnie od wielkości i ciężaru konstrukcyjnego.

Przykładowo ocynkowana hala o szerokości 12m i długości około 27 m oraz wysokości nie przekraczającej 4,5m przystosowana do obudowy dowolną płytą może kosztować około 50 tys. zł. Ustalając ceny bierze się również pod uwagę strefy obciążenia śniegiem dla zapewnienia stuprocentowej stabilności konstrukcji i bezpieczeństwa.